wino na święta

inne okazje, które mogą ciĘ zainteresować

Wino na święta. Jak dobrać odpowiednie wino na Święta Bożego Narodzenia? Polska kuchnia może wydawać się trudna i specyficzna do łączenia z winem. Z pewnością należy uwzględnić świąteczne klasyczne postne dania na bazie kapusty i grzybów. Jako, że często lokalna kuchnia idzie w parze z lokalnym winem warto tutaj zaczerpnąć z doświadczenia francuskiej Alzacji, gdzie znajdziemy wiele dań na bazie ww. produktów oraz wina ze szczepów takie jak Riesling, Pinot Gris i Pinot Blanc. Odpowiednie wino na święta to również wino musujące – najlepiej Szampan lub cava. Oprócz okołoświątecznych toastów można je podać np. do pierogów. Do śledzia można podać Rieslinga, ale delikatnie słodkiego, takiego jak Kabinett. Do bigosu jak również do dań mięsnych z owocowym, słodkawym sosem będzie pasowało ciężkie, złożone wino jak np. Amarone lub lżejsze wino z tego regionu Valpolicella. A do deserów oczywiście wino słodkie!

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.