cabernet sauvignon

inne szczepy które mogą ciĘ zainteresować

Cabernet Sauvignon to chyba najbardziej znana na świecie odmiana czerwonej winorośli. Nic dziwnego – jest ona bowiem z powodzeniem uprawiana w zasadzie w każdym większym kraju winiarskim, w różnym klimacie. Pochodzi z francuskiego regionu Bordeaux, gdzie jest kupażowany z Merlot i Cabernet Franc. Jego uprawa jest stosunkowo prosta – ma grubą skórkę, krzewy są odporne i późno pączkuje co naturalnie chroni grona przez wiosennymi przymrozkami. Typowe wino tego szczepu jest mocno garbnikowe, o pełnej strukturze i intensywnej barwie. Charakteryzuje się aromatami czarnej porzeczki, która jest esencją szczepu. Dodatkowo wyczuwalne są aromaty innych czarnych owoców, jak również mogą pojawić się aromaty mięty, zielonej papryki, oliwki czy cedru. Z Cabernet Sauvignon powstają jedne z najlepszych i długowiecznych win świata.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.