malbec

inne szczepy, które mogą ciĘ zainteresować

Malbec jest to francuski szczep pochodzący z Cahors, ale to w Argentynie znalazł swój drugi dom, gdzie obecnie uprawia się go najwięcej na świecie (głównie w regionie Mendoza). Grona mają dosyć grubą skórkę, potrzebują więc sporo słońca i ciepła aby mogły w pełni dojrzeć. Ze szczepu Malbec powstają bardzo intensywne, ciemne wina z wyraźnymi fioletowymi akcentami o aromatach czarnych owoców, porzeczki, jagód, śliwki, wiśni lukrecji, tytoniu, dymu. Argentyński Malbec można pić solo, ale najlepiej będzie smakował jako kompan do mięsa (zwłaszcza wołowiny), ale także wieprzowiny, ziemniaków, dyni, fasoli.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.