vinho verde

inne szczepy, które mogą ciĘ zainteresować

Vinho verde oznacza po portugalsku dosłownie tłumacząc „wino zielone”. Nie jest to ani szczep winorośli, ani blend określonych szczepów. Terminem tym określamy portugalskie wina produkowane w apelacji Vinho Verde w północno zachodniej części kraju (nad Lizboną). Nazwa ta ma odzwierciedlać nie barwę, a młodość i świeżość produkowanych tam win – zaleca się ich spożycie w okresie 9-18 miesięcy od daty produkcji. Stanowi ono aż 15% całej portugalskiej produkcji wina. Do produkcji Verde używa się wielu różnych lokalnych odmian na czele z Alvarinho, Arinto czy Batoca. To wino wakacyjne, idealne na piknik w słońcu. Wina z tego regionu są orzeźwiające, lekkie, z wyraźnie zaznaczoną kwasowością, lekkim ciałem, niezbyt wysoką zawartością alkoholu, cytrusowo-jabłkowe, delikatnie musujące „pracujące”. Pić jak najświeższe, mocno schłodzone.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.