wino na grilla

inne okazje, które mogą ciĘ zainteresować

Wino na grilla. Grillowanie to nasz „sport narodowy”. Polacy kochają grillować i zaczynają biesiadować na zewnątrz grillując niemal wszystko, gdy tylko zaczyna się robić ciepło. Najczęściej oczywiście jest to kiełbasa, kaszanka i karkówka. Od jakiegoś czasu jednak coraz częściej na grilla trafiają warzywa, sery, ryby i owoce morza. Jak dobrać wino na grilla? Jako aperitif dobrym wyborem będą lekkie, łagodne wina białe, które można zaserwować wszystkim w czasie oczekiwania na dania z grilla jak np. nowoświatowe Sauvignon Blanc czy portugalskie Vinho Verde. Do niezbyt ciężkich dań z grilla takich jak warzywa, drób czy owoce morza świetnym rozwiązaniem będzie wino różowe. Natomiast do dań z czerwonego mięsa nadadzą się wina z przyzwoitą ilością taniny i ciała jak hiszpańskie wina z Rioja, Robera del Duero, francuskie Bordeaux czy argentyński Malbec. Jeżeli urządzamy grilla w bardziej plenerowej opcji dobrze sprawdzą się jako wino na grilla tzw. „bag in box” czy też butelki o niestandardowej wielkości np. 1,5l Trebbiano La Casada. Takie rozwiązania pozwolą na tzw. „samoobsługę” i pozwolą nam się skupić na relaksie i grillowaniu potraw zamiast ciągłego szukania korkociągu.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.