wino z rpa

inne KRAJE, które mogą ciĘ zainteresować

Wino z RPA pochodzą z terenów winiarskich rozciągających się wzdłuż wybrzeża Zachodniego Przylądka (Western Cape) na północ i wschód od Kapsztadu. Różnorodność gleby, wysokości, kierunków i kątów nachylenia stoków pozwalają producentom win na uprawę wielu odmian winogron oraz wytwarzanie win w różnych stylach – od białych do czerwonych, od wytrawnych po słodkie. Najczęściej uprawianym w RPA szczepem jest Cabernet Sauvignon. Jednak wina z RPA kojarzą się najczęściej z odmianą Pinotage. Szczep, będący krzyżówką Pinot noir i Cinsault, uznawany jest za dobro narodowe. Robi się z niego wina w różnych stylach – bywa kupażowany z innymi szczepami międzynarodowymi tzw. „Cape blend”, jak również w wersji jednodmianowej. Typowe wino z Pinotage jest lekkie, z aromatami i smakiem czerwonych owoców, jeżyn, śliwek, malin i wysoką kwasowością. Owoce ze starszych krzewów są bardziej złożone, mają więcej ciała oraz dodatkowo korzenno-pieprzne nuty. Pinotage potrafi mieć intensywny aromat kawy lub czekolady.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.