pinot noir

inne szczepy, które mogą ciĘ zainteresować

Pinot Noir to czerwona odmiana winorośli, uznawana za jedną z najszlachetniejszych i najbardziej finezyjnych. Jest to główny szczep czerwony uprawiany w Burgundii i Szampanii, szeroko również uprawiany w innych regionach i krajach na świecie. Pinot Noir znany jest jako uprawa trudna i kapryśna – lubi wapienne gleby, raczej chłodny klimat, chociaż wymaga odpowiedniego nasłonecznienia, jest mało odporna na choroby i słabo wydajna. Skórka grona jest cienka, zatem wina produkowane z tego szczepu są bardzo jasne, mało intensywne. Powstają z nich bardzo zróżnicowane wina od lekkich owocowych win do wczesnej konsumpcji (Nowy Świat), po wina złożone, eteryczne, poważne, z potencjałem do starzenia (Burgundia np. Pommard). W zależności od miejsca uprawy, wieku może dawać zupełnie różne bukiety, stąd tak istotne jest tzw. terroir. Z Pinot Noir to jednocześnie główny szczep czerwony używany do produkcji szampana. Te najlepsze osiągają najwyższe ceny wśród wszystkich win świata.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.