wino różowe

inne WINA, które mogą ciĘ zainteresować

Wino różowe (po francusku i angielsku Rosé, po włosku Rosato, a po hiszpańsku Rosado) powstaje zasadniczo z czerwonych odmian winorośli w procesie zbliżonym do wytwarzania win czerwonych. Swój kolor zawdzięczają krótkiej maceracji (kontakt moszczu ze skórkami winogron). Wino różowe można śmiało określić jako wino „pomiędzy” białym, a czerwonym. Może przybierać kolor od blado pomarańczowego, łososiowego do intensywnego, głębokiego, malinowego. W Polsce jego potencjał wydaje się jeszcze nieodkryty, a wino różowe to niekończąca się mozaika przyjemnych doświadczeń.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.