chardonnay

inne szczepy, które mogą ciĘ zainteresować

Chardonnay jest najbardziej popularną białą odmianą winorośli na świecie. Pochodzi z francuskiego regionu Burgundia, okolic Chablis. Odmiana ta uprawiana jest w większości krajów winiarskich, w różnym klimacie. Powoduje to niezliczoną mnogość stylów – od lekkich, niestarzonych w beczce o aromatach jabłka, gruszki, cytrusów po pełne, ciężkie, złożone o aromatach owoców tropikalnych, pestkowców, masła. Stanowi obok Pinot Noir podstawowy szczep w produkcji szampana. Jest szczepem, który zdecydowanie nadaje się do dojrzewania w dębie. W zależności od stylu, Chardonnay będzie pasowało do bardzo różnych dań – od aperitif, przez pieczony drób, tłuste ryby po pikantne dania kuchni azjatyckiej czy grzybowe risotto.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.