wino francuskie

inne KRAJE, które mogą ciĘ zainteresować

Wino francuskie nie bez powodu uważane są za najlepsze na świecie. Regiony winiarskie we Francji położone są w dwóch zasadniczych strefach klimatycznych, które pozwalają na uprawę niemal wszystkich gatunków winorośli. Warunki klimatyczne, gleba i położenie geograficzne dają razem swoisty mikroklimat upraw – po francusku tzw. terroir ¬– element definiujący jakość wina. Francuzi jak nikt inny potrafią dostrzec te subtelności mające wpływ na ostateczny kształt wina poprzez dopasowanie szczepów winogron i metod produkcji do możliwości jakie oferuje otoczenie. Wina francuskie to archetyp wina idealnego do którego nadal dążą wine makerzy z całego świata, aczkolwiek nie oznacza to że poza Francją nie powstają wina nadzwyczajne. Poznaj ikony francuskiego winiarstwa jak również wina pochodzące z małych, butikowych winnic.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.