riesling

inne szczepy które mogą ciĘ zainteresować

Co to jest ten cały Riesling? Riesling jest białym szczepem winorośli, który pochodzi z Niemiec. Do dziś stanowi zresztą wizytówkę niemieckiego winiarstwa, chociaż jest z powodzeniem uprawiany również w innych chłodniejszych regionach – we francuskiej Alzacji, w Austrii, północnych Włoszech, Nowej Zelandii, Australii, a także w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Produkuje się z niego zarówno wina wytrawne, półsłodkie jak i słodkie. Jest to bardzo aromatyczna odmiana o wysokiej kwasowości i kwiatowo-mineralnych aromatach. Ze względu na swoją wysoką kwasowość nadaje się długiego leżakowania (potrafi dobrze smakować nawet 100 lat po powstaniu, a kolekcjonerzy płacą bajońskie kwoty za dobre stare Rieslingi). Idealny kompan do sałatek, dań na bazie papryki, pomidora, szparagów, jak również stanowi on mariaż doskonały z owocami morza, delikatnym drobiem i rybami.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.