wino półwytrawnE

inne smaki wina, które mogą ciĘ zainteresować

Wino półwytrawne (medium dry, demi-sec) klasyfikujemy jako takie, gdzie zawartość cukru nie przekracza 12 gramów na litr. Nie są to jednak sztywne ramy dla całego świata, gdyż wiele regionów posiada własne normy w odniesieniu do klimatu, który ma wpływ na dojrzewanie wingoron. Wino półwytrawne ma obniżoną kwasowość, jest łagodne z wyczuwalną nutą słodyczy. Wina półwytrawne wytwarzane są z tych samych szczepów, z których produkuje się wina wytrawne – różnią się jedynie ilością tzw. cukru resztkowego. Wina te będą świetnie smakowały lekko schłodzone. Polecamy zwłaszcza te z Doliny Mozeli!

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.