inne smaki win, które mogą ciĘ zainteresować

Wino deserowe to wina, które podaje się jak sama nazwa wskazuje do deserów. W praktyce są to wina słodkie lub półsłodkie, zarówno czerwone jak i białe. Tak jak wino do dania głównego, to wino także możemy parować z wszelkiego rodzaju ciastami, słodyczami, lodami – warto pamiętać o prostej zasadzie, aby ciemny deser podawać z ciemnym winem, a jasny z jasnym. Cukier w winie równoważy cukier w deserze, dlatego słodkie podaje się ze słodkim. To wino świetnie współgra również z ostrymi, mocnymi serami (jak np. Roquefort), gdyż wygładza ich smak. Wino deserowe podajemy lekko schłodzone w mniejszych, deserowych kieliszkach.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.