wino austriackie

inne KRAJE, które mogą ciĘ zainteresować

Wina austriackie przechodzą w ostatnich czasach intensywny rozkwit. Winiarze z tego kraju postawili na wysoką jakość i indywidualny charakter, przełamując stereotyp kiepskich i tanich win. Powierzchnia upraw jest niewielka, stąd też wina austriackie nadal pozostają raczej mało znane i niewystarczająco cenione. Wina z tego kraju nie należą również do najtańszych ze względu na ich jakość (winiarze mając niewielką ilość powierzchni upraw nie wypuszczają już na rynek zbyt wiele win masowych do „codziennej konsumpcji”). Trzy kluczowe regiony dla najlepszych win białych w Austrii to Wachau, Kremstal i Kamptal, które leżą nad Dunajem na zachód od Wiednia. Austria kojarzona jest przede wszystkim z białymi winami, zwłaszcza ze szczepu Grüner Veltliner. Ta austriacka odmiana winorośli stanowi aż 35% wszystkich upraw i daje wina od lekkich, cytrusowych, mineralnych po wina bardziej złożone o aromatach limonki, grejpfruta z typowymi dla szczepu nutami białego i zielonego pieprzu.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.