PROSECCO

inne MUSUJĄCE, które mogą ciĘ zainteresować

Wino Prosecco jest winem musującym, które wyróżniają zasadniczo trzy elementy: miejsce pochodzenia (północno-wschodnie Włochy), szczep z jakiego jest wyprodukowane (Glera) oraz metoda produkcji (metoda Charmat). Metoda Charmat różni się od metody tradycyjnej (szampańskiej) tym, że powtórna fermentacja nie jest przeprowadzona w butelce, tylko w dużym zbiorniku. Odmienna metoda produkcji powoduje, że Prosecco ma odmienne walory smakowe i zapachowe (kwiatowo-owocowe aromaty). Metoda Charmat jest znacznie mniej kosztowna od produkcji win musujących metodą tradycyjną, stąd też wynika różnica cen m.in. między Szampanem a Prosecco. Jakość tego wina potrafi być bardzo różna, najlepsze wina musujące tego typu powstają w sercu regionu Wenecja Euganejska, miejscowości Valdobbiadene. Istnieją różne poziomy wytrawności (często mylone przez konsumentów), o których powinieneś wiedzieć wybierając Prosecco: – Extra Brut / Brut nature: najbardziej wytrawne – Brut: wytrawne – Extra Dry: półwytrawne, oznaczenie “extra” może być nieco mylące, ponieważ można je zrozumieć jako wino „bardzo wytrawne” – Dry: półsłodkie.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.