wino chilijskie

inne kRAJE, Które mogą ciĘ zainteresować

Wino chilijskie jest drugim największym producentem win w Ameryce Południowej. Winnice ciągną się wzdłuż całego kraju na obszarze 4300 kilometrów – z jednej strony ograniczane przez Andy, a z drugiej ulegają wpływom Oceanu Spokojnego. Duża odmienność win chilijskich spowodowana jest przez różnice klimatu poszczególnych rejonów. Północ wyróżnia się charakterem subtropikalnym, południe Chile jest znacznie chłodniejsze. W centrum zaś panuje klimat zbliżony do śródziemnomorskiego. Wina chilijskie produkowane są z międzynarodowych szczepów, a „wizytówką” tego kraju jest uprawiany tu na dużą skalę szczep Carménère z gęstym aromatem śliwek, jagód, wiśni, przypraw korzennych i zielonej papryki.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.