wino wytrawne

inne smaki win, które mogą ciĘ zainteresować

Wino wytrawne (dry, sec, seco) nie powinno zawierać więcej cukru resztkowego niż 4 gramy na litr. Pod tą klasyfikacją znajdziemy nieskończoną mnogość stylów i smaków – od bardzo wytrawnych win z wysoką kwasowością (z chłodniejszych regionów jak np. Burgundia), po pełne, alkoholowe wina z niską kwasowością (z cieplejszych regionów jak np. Południe Włoch). Mówi się, że wypicie niedużej ilości czerwonego wytrawnego wina dziennie ma pozytywny wpływ na serce oraz układ krwionośny, a to za sprawą zawartych w nich substancji z grupy polifenoli. Dobrze dobrana butelka stanowi znakomite dopełnienie do wielu potraw.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.