primitivo

inne szczepy, które mogą ciĘ zainteresować

Czym jest słynne Primitivo robiące spektakularną karierę na winiarskim rynku w Polsce? To czerwony szczep winorośli uprawiany w południowych Włoszech, w regionie Apulia („obcasik” na mapie Włoch). W Kalifornii nazywany jest Zinfandel, a w Chorwacji Crljenak. Uprawia się go świetnie w gorących regionach, ale nie nadmiernie tropikalnych. Wina ze szczepu Primitivo charakteryzują się dosyć niską kwasowością, wysoką zawartością cukru resztkowego, dużą koncentracją aromatów i smaków – zwłaszcza czerwonych i czarnych rozgotowanych owoców (aromaty „dżemowe), waniliowe czekoladowe. Wina wyprodukowane z tego szczepu posiadają bardzo intensywny, rubinowy kolor. Nada się idealnie do dań kuchni włoskiej – antipasti, makaronami, lasagne, risotto czy pizzą. Primitivo dobrze łączyć także z czerwonym mięsem.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.