pinot grigio

inne szczepy, które mogą ciĘ zainteresować

Pinot Grigio to biały szczep uprawiany głównie we Włoszech, chociaż ostatnio zdobywa coraz większą popularność w Stanach Zjednoczonych. Wywodzi się z Francji (tutaj znany jako Pinot Gris), jest średnio wydajny, a gron posiadają chrakaterystyczny szaro-różowy kolor, stąd też przy dłuższej maceracji możemy z tego szczepu uzyskać wino różowe, także obecne w ofercie WINE.COM.PL. Z Pinot Grigio powstają wina o średniej kwasowości, o intensywnym aromacie jabłek, cytrusów, miodu, kwiatów, a nawet migdałów. Wino będzie idealnym kompanem do sałatek, dań warzywnych, rybnych czy też krewetek.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.