wino GRUZIŃSKIE

inne KRAJE, które mogą ciĘ zainteresować

Wino gruzińskie. Nie każdy wie, że kolebką winiarstwa światowego jest Gruzja, gdzie wino produkowano już około osiem tysięcy lat temu. To wino jest nieodłącznym elementem kultury tego kraju. Gruzini do dzisiaj stosują oryginalną metodę wytwarzania win tzw. „kvevri” polegającą na starzeniu win w specjalnych glinianych naczyniach, które zamyka się szczelnie pokrywą i zasypuje ziemią na kilka miesięcy. To wino produkuje się z licznych, miejscowych odmiany winorośli, których nie spotkamy nigdzie indziej. Najbardziej znany jest czerwony szczep Saperavi, który daje głęboko owocowe i skoncentrowane wina oraz biały szczep Rkatsiteli, który daje wina o aromacie jabłek, pigwy, mirabelki z delikatną nutą ziołową. W naszym sklepie znajdziecie wina gruzińskie półsłodkie, półwytrawne oraz półsłodkie.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.