sauvignon blanc

inne szczepy, które mogą ciĘ zainteresować

Sauvignon Blanc jest drugim najbardziej rozpowszechnionym na świecie pod kątem wielkości upraw białym szczepem, pochodzącym prawdopodobnie z Francji, regionu Bordeaux. Produkuje się z nich wytrawne wina, które są bardzo aromatyczne, świeże, rześkie, wyraziste, o wysokiej kwasowości. Ale Sauvignon Blanc to nie tylko wina wytrawne, gdyż także…deserowe! We francuskich apelacjach Sauternes i Barsac produkuje się z tego szczepu wytworne, eleganckie wina deserowe, które nadają się idealnie do podania z intensywnymi serami pleśniowymi. Obok Francji (Dolina Loary, Bordeaux), uprawia się ten szczep w dużej ilości w Nowej Zelandii (Malborough), Chile, Australii, Kalifornii, Kanadzie czy RPA. Główne aromaty tej odmiany winorosli to cytrusy, agrest, świeża trawa, pokrzywa, liść pomidora, po aromaty owoców tropikalnych – w zależności oczywiście od miejsca uprawy krzewów. Sauvignon Blanc smakuje świetnie z daniami na bazie pomidorów i koziego sera, tart warzywnych, szparagów, sushi.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.