CAVA

inne MUSUJĄCE, które mogą ciĘ zainteresować

Cava to hiszpańskie wino musujące produkowane metodą tradycyjną w Katalonii. Użycie nazwy nie jest zastrzeżone jedynie dla jednego regionu, ale w praktyce 95% całej produkcji Cavy ma miejsce w regionie Penedés w okolicach Barcelony, może być biała lub różowa. Dopuszcza się produkcję białej Cavy z takich odmian jak Macabeo (inaczej Viura), Xarel.lo, Parellada, Malvasía i Chardonnay, zaś różowej (gdy robimy wino bazowe różowe, należy użyć co najmniej 25% odmian czerwonych) również z Garnacha, Monastrell, Pinot Noir i Trepat. Cava może być bardzo wytrawna jak i słodka. Najbardziej wytrawna to Extra Brut, następnie mamy wytrawną Cavę Brut (do 12 g cukru na litr), wytrawną Extra Seco (od 12 do 17 gramów cukru na litr), wytrawną Seco (17 do 32 gramów cukru na litr), Semiseco (półwytrawna), Dulce (słodka). Cava jest nadal jeszcze mało znana w Polsce, bardzo niesłusznie, gdyż jest to wspaniałe wino musujące w dobrej cenie!

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.