wino organiczne

inne kategorie, które mogą ciĘ zainteresować

Wino organiczne (ekologiczne, biologiczne) to wino wyprodukowane z owoców winorośli uprawianych bez zastosowania środków chemicznych do ochrony przez szkodnikami, grzybami, pleśniami czy innymi chorobami (pestycydów, insektycydów, herbicydów). Opryski zastępuje się metodami konwencjonalnymi, stosuje się bowiem jedynie środki pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego. W ekologicznych winnicach zabrania się także genetycznej modyfikacji szczepów oraz drożdży. Aby wino można było nazwać organicznym dana winnica musi spełniać wszystkie standardy uprawy produktów ekologicznych. Przekształcenie tradycyjnej winnicy na biologiczną wymaga co najmniej 3 lat braku jakichkolwiek syntetycznych interwencji na glebę przez ten czas i podlega to ścisłej kontroli przez niezależne organizacje. Zwykle zbiór winogron jest ręczny i selekcjonowany. Wina organiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem… i bardzo dobrze, bo są bardziej autentyczne i zdrowsze!

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.