wino kalifornijskie

inne KRAJE, które mogą ciĘ zainteresować

Wino kalifornijskie stanowią 90% wszystkich win produkowanych w Stanach Zjednoczonych. Najlepsze wina kalifornijskie pochodzą z regionów Napa, Sonoma i Carneros. Region Napa Valley słynie z wybitnych Cabernet Sauvignon, dorównujących swoją jakością tym produkowanym w Bordeaux. Produkuje się tu międzynarodowe szczepy. Entuzjastą win jest m.in. znany reżyser (m.in. Ojciec Chrzestny, Czas Apokalipsy, Wielki Gatsby) i producent filmowy Francis Ford Coppola, który zakupił legendarną kalifornijską winnicę Inglenook. Obecnie produkuje wina pod kilkoma markami, jego wina znajdziecie w naszej ofercie. Z Kalifornią kojarzony jest czerwony szczep Zinfandel, znany w Polsce jako Primitivo.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.