wino półsłodkie

inne smaki win, które mogą ciĘ zainteresować

Wino półsłodkie (semi-sweet, medium-sweet) klasyfikowane jest zasadniczo jako wino zawierające między 18 a 45 gramów cukru resztkowego na litr (wina spokojne), oraz zawierające między 32 a 50 gramów cukru resztkowego na litr (wina musujące). Cukier ten pochodzi z gron i jest naturalnym składnikiem wina. Wino półsłodkie można wyprodukować z dowolnego szczepu. Najczęściej będą to białe szczepy – wcześniej niż wina czerwone osiągają dojrzałość, zatem uzyskanie w nich pożądanej wysokiej zawartości cukru jest prostsze. Bardzo popularny jest śródziemnomorski Muscat czy niemiecki Riesling. Będą idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają w winie przede wszystkim przyjemnej słodyczy. Można je pijać „samo”, ale będą również wspaniałym kompanem do wszelkich deserów.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.