wino niemieckie

inne KRAJE, które mogą ciĘ zainteresować

Wino niemieckie. W Niemczech większość obszarów, na których masowo uprawia się winorośle, znajduje się w najchłodniejszej strefie klimatycznej nadającej się do produkcji win stąd wina niemieckie kojarzą się głownie z winami białymi, w tym na czele z Rieslingiem. Szczep ten niezwykle oddaje charakter siedliska, więc wina mogą się od siebie bardzo różnić. Od aromatów kwiatowych przez owocowe po mocno mineralne. Długie i powolne dojrzewanie gron sprawia, że te wina niemieckie potrafią osiągnąć właściwy poziom cukru, zachowując jednocześnie wysoką kwasowość. Z Rieslinga robi się również słodkie wina słodkie wina ze szlachetną pleśnią, z późnego zbioru a nawet lodowe. Ogromną rolę odgrywa tu położenie działek, preferowane są oczywiście miejsca na dobrze nasłonecznionych stromych stokach, co pozwala zapewnić roślinom maksymalną ilość nasłonecznienia. Wiele winnic ulokowanych jest na zboczach dolin rzek tworząc niezwykle urokliwy krajobraz.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.