wino musujące

NASZE kategorie

inne kategorie, które mogą ciĘ zainteresować

Wino musujące są to wina o znacznym nasyceniu dwutlenkiem węgla. W odróżnieniu od klasycznych win (tzw. „win spokojnych”), powstający podczas fermentacji dwutlenek węgla nie uchodzi swobodnie, jest zatrzymywany w butelce albo zbiorniku. Dwutlenek węgla może być również dodawany w sposób sztuczny. W zależności od zawartości piany rozróżnia się wina musujące, półmusujące (frizzante) i lekko musujące (pétillant, frizzantino). Wina musujące znajdziemy m.in. pod nazwami Champagne, Prosecco, Cava, Crémant czy Sekt.

WSKOCZ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK
Cześć! Miło Cię poznać👋

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowinkami ze świata win oraz promocjami i odbierz e-book "JAK KUPOWAĆ WINO ONLINE? Praktyczny przewodnik". Dowiesz się z niego m.in. co możemy wyczytać z etykiety wina, dlaczego zakupy wina online są takie proste oraz ABC szczepów winiarskich. PSSST! Jako EXTRA BONUS dostajesz kod rabatowy na kwotę 20 pln*

*Rabat 20 pln na pierwsze zakupy powyżej 100 pln.

Klikając w przycisk „Pozostańmy w kontakcie”, oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce Prywatności i Regulaminie Sklepu przez WINE.COM.PL ROCKS Sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.